skupinové pohybové cvičenia vo VIGEO Trnava
skupinové pohybové cvičenia vo VIGEO Trnava

V ortopedickom regeneračno-pohybovom centre VIGEO Trnava ponúkame tieto skupinové cvičenia

HIIT (High Intensity Interval Training)

HIIT tréning je veľmi účinný pri spaľovaní podkožného tuku a pomáha nárastu svalovej hmoty. Taktiež umožňuje zlepšiť kondíciu počas veľmi krátkej doby.

Výhody tréningu HIIT:

  • Zlepšenie fyzickej kondície a tým aj športových výkonov
  • Efektívne spaľovanie tukov ako pri cvičení, tak i po ňom
  • Má veľmi dobrý vplyv na kardiovaskulárny systém
  • Zvýšenie kapacity pľúc
dievča cvičiace HIIT tréning kardio cvičenie

Pilates

Pilates je jeden z najúčinejších cvičebných programov zameraných na správne dýchanie, držanie tela, celkové zlepšenie pohybového systému ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov.

Ay Fly cvičenie v plachtách

AY FLY - je moderný komplexný cvičebný systém, ktorý z klasickej jógy prevzal princíp niektorých pozícií, z pilates a gymnastiky princípy cvičenia a vytvoril tak cvičenie, ktoré je vhodné pre široké spektrum cvičencov bez vekových či výkonnostných obmedzení.

SM Systém - stabilizácia a mobilizácia chrbtice

Skupinové cvičenie pre všetky vekové kategórie - cvičenie SM Systém pod dohľadom fyzioterapeuta. SM systém (Stabilizácia a Mobilizácia chrbtice) je jednou z najúčinnejších metód prevencie a riešenia bolestí chrbta. Táto metóda je založená na aktívnom pohybe s elastickým lanom, kde dochádza k zapájaniu šikmých brušných svalov a naťahovaniu chrbtice smerom nahor. Tým sa obnovuje chrbtový korzet, uvoľňujú sa kĺby a regeneruje sa chrbtica. Na čo sa používa: pomocou tejto metódy sa dajú korigovať poruchy medzistavcových platničiek, skoliózy, problémy po operácii chrbtice, zlepšiť funkciu vnútorných orgánov i celkovo spevniť telo.

Cvičenie pre seniorov

Pravidelné cvičenie má veľa výhod, a to nielen pre naše fyzické zdravie, ale aj zo sociálneho a duševného hľadiska. Aktívny život prispieva pozitívnym spôsobom k udržiavaniu fyzickej kondície a duševnej pohody.

Pozitívny účinok cvičenia u aktívnych dospelých vyššieho veku sa prejavuje najmä v nasledujúcich oblastiach:

  • zlepšuje ukazovatele fyzickej kondície (dychový objem, srdcový výdaj), upravuje krvný tlak, zníženie rizika vzniku ischemickej choroby srdca a srdcového zlyhania
  • znižuje úbytok kostnej hmoty- prevencia osteoporózy
  • znižuje sa riziko pádov a zlomenín
  • zlepšuje pohyblivosť a celkovú funkčnosť kĺbov a tým aj oddiaľuje progres artrózy
  • zlepšuje kvalitu spánku, schopnosti učenia, pamäť a mnoho dalších…
cvičenie pre seniorov - muž sediaci na fitlopte s overball loptou